SPOTŘEBA EL. ENERGIE - REKONSTRUKCE SVOZastupitelé obce Lipovice předkládají vyúčtování spotřeby elektrické energie za uplynulé období. Jak vyplývá z uvedeného grafu, v zatepleném a částečně zrekonstruovaném objektu obecního úřadu dochází k úspoře spotřeby elektrické energie (úspora 16 238,- Kč). Náklady na provoz objektu jsou dále sníženy o 10 600,- Kč á rok, kdy se jedná o nájem za využití některých prostor obecního úřadu. Další úspory ve spotřebě elektrické energie jsou předpokládány po provedení rekonstrukce veřejného osvětlení v lokalitách Konopiště, Lipovice+Žabrakov a instalace LED žárovek. Projekt rekonstrukce SVO bude částečně spolufinancován z dotačních titulů.

Graf - spotřeba el. energie

 Vaši zastupitelé......

DODATEK K REKONSTRUKCI VEŘEJNÉHO OSVĚTLENÍ:

V současné době již veřejná prostranství obce Lipovice, Žabrakov a Konopiště osvětluje  příjemné modré světlo z LED žárovek. Celková investice na výměnu moderního a bezporuchového osvětlení se pohybuje v částce cca 140.000 ,- Kč. Tento výdaj obce byl snížen poskytnutím dotace v částce 30.050,- Kč. Návratnost investice, při ceně snížené poskytnutím dotační podpory, je 2,7 roku (viz odkaz pod textem). V budoucnu by nemělo docházet k výpadkům veřejného osvětlení, tak jak bylo registrováno hlavně v Konopišti. Zastupitelé obce budou zvažovat a tipovat další lokality k instalaci LED SVO za účelem zajištění bezpečnosti osob, ochrany majetku a podobně. 

SVO - návratnost investice - detailní přehled nákladů


Komentáře


 • 8. 7. 2015 7:55
  Ouzký
  Návratnost

  Spočítal také někdo návratnost vložené investice? Zvláště by mne zajímala návratnost investice do led žárovek veřejného osvětlení.
  Mám totiž informace, že při současné ceně elektřiny a nákladech na změnu druhu osvetlení se vložená investice zaplatí nejdříve za 30 let, protože led žárovky jsou v současné době více než 100x předražené práce se změnou napájení těchto žárovek též.


 • 4. 9. 2015 11:36
  Pavel BÁRTÍK - Moderátor
  Odpověď panu Ouzkému

  Dobrý den: Návratnost investice, při ceně snížené poskytnutím dotační podpory, je 2,7 roku. Bližší informace vkládám do textu k uvedenému článku, s odkazem na tabulku investic a úspor SVO. S pozdravem ... Bártík


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

AKTUALITY

vánoční věnce.jpg

U KNEDLÍKA KONOPIŠTĚ

19.11.2018 - 23.11.2018.jpg

POJÍZDNÁ PRODEJNA

33396196_2077546362274347_8316534789460983808_n.jpg

PORADNA PRO SENIORY

Poradna pro seniory.jpg

HOSPŮDKA U KNEDLÍKA

otevírací doba - změna.jpg

KULTURNÍ AKCE 2018

Vážení spoluobčané, v odkazu níže naleznete informace o připravovaných kulturních akcích v roce 2018 na území obce.

..klikněte na obrázek

KULTURNÍ AKCE 2018.jpg

CENÍK - TĚŽBA DŘEVA

ceník dřeva od 4.9.2018.jpg

STOLNÍ TENIS

Obec Lipovice Vám nabízí sportovní vyžití - stolní tenis (v budově obecního úřadu, v nově zrekonstruované společenské místnosti). Hraní stolního tenisu je bezplatné a možné po dohodě s NOVĚ pověřenou osobou:

Simona CARVANOVÁ
tel.: 734 552 656

Aktuality
STOLNÍ TENIS - OZNÁMENÍ.pdf
stolní tenis.jpg

OČIMA NÁVŠTĚVNÍKŮ ...

V odkazu je článek o naší obci .... šumavská romantika a krása naší obce získává srdce našich návštěvníků...

http://www.pohora.cz/lipovice-jihocesky-puvab-v-letnich-barvach/

JAKÉ BUDE POČASÍ?

Počasí v Lipovicích a okolí
..... aktuálně a budoucí

Meteoradar

www.kraj-jihocesky.cz

www.portal.gov.cz

www.epusa.cz

www.ochranaobyvatel.cz

 

14. 11. Sáva

Zítra: Leopold