Úvod > Aktuality > Dokončení investiční akce "Žabrakov - VO"

Dokončení investiční akce "Žabrakov - VO"

Dne 15.12.2021 byla vydáním kolaudačního souhlasu dokončena letošní investiční akce s názvem "Žabrakov - VO". V obci byla společností E.ON (nyní EG.D) realizována pokládka nového zemního kabelového vedení. Došlo k demontáži vzdušné sítě NN včetně podpěrných bodů (střešníky, sloupy). Na těchto sloupech měla obec Lipovice osazená svítidla VO. Cílem akce bylo jejich nahrazení novým veřejným osvětlením. V rámci projektu se vyřešily nové rozvody (uložení kabelu do země v souladu s novou trasou Eon), 6 ks svítidel včetně osazení, stožárů + nový rozvaděč VO.  Veškeré práce proběhly dle projektu v termínu beze změn. Celkové výdaje akce činily 260.665,46 Kč. Obec získala finanční podporu ve výši 131.000 Kč z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje pro rok 2021, tento program je financován z rozpočtu Jihočeského kraje.